İLETİŞİM


Derneğimiz İletişim Adresi:
Atatürk Bulvarı Batı İşhanı Kat:6 No:151/607 Bakanlıklar/Çankaya/ANKARA

Elektronik Posta Adresi:
maliyeseflerimemurlari@gmail.com
maliyeder.org.tr

5 yorum:

 1. Değerli arkadaşlar, Derneğin adını sadece maliye memurları olarak belirlemiş olsaydınız diyecektim ki evet hem 657 ye hem de uygulamaya uygundur. ama maliye şefleri ve memurları demekle neyi hangi kesimi nasıl kime karşı temsil ettiğiniz belli değil. Örneğin Defterdar da bir memurdur, müdür de, uzman da, şef de vhki de hizmetli de. memur da memurdur. Derneğin ismini herhalde belli kesimlerin desteğini almak amacıyla koymuşsunuz. Anlamsız buldum....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maliyeci Rumuz ile yazan arkadaş;
   "maliye şefleri ve memurları demekle neyi hangi kesimi nasıl kime karşı temsil ettiğiniz belli değil." demişsiniz.
   Bizim de çıkış noktamız görev unvanıdır. Maliye Şefleri derken; Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Atama Yönetmeliğine tabi Yönetim Hizmetler grubunda bulunan ve Maliye Bakanlığına bağlı birimlerde görev yapan Şef unvanına sahip olan çalışanlar kastedilmiştir. (Daha önce Facebook'ta Orhan Üstüner'e de verdiğim cevabın aynısını veriyorum.)
   Tüm Maliye Memurları derken de; Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Atama Yönetmeliğine tabi İdari Hizmetler grubunda sayılan Memur, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veznedar, Tahsildar, Ambar Memuru, Santral Memuru, Sekreter Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Şoför ile Yardımcı Hizmetler Grubunda sayılan Teknisyen Yardımcısı, Hizmetli, Aşçı, Kaloriferci, Bekçi, Dağıtıcı, Bahçıvan unvanına sahip olan çalışanlar kastedilmiştir.
   Kurucu üye olan arkadaşlarla, dernek adının tespiti aşamasında, hem resmi prosödürleri yerine getirirken hem de kendimizi ifade ederken kolaylık sağlayacağını düşündüğümüzden, dernek adının Muhasebe, Milli Emlak, Personel, Muhakemat vb Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veznedar, Tahsildar, Ambar Memuru, Santral Memuru, Sekreter Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Şoför ile Yardımcı Hizmetler Grubunda sayılan Teknisyen Yardımcısı, Hizmetli, Aşçı, Kaloriferci, Bekçi, Dağıtıcı, Bahçıvanı şeklinde sıralamaktansa Maliye Şefleri ve Tüm Memurları Derneği olmasını kararlaştırdık. Hedef kitlemiz yada temsil etmek istediğimiz (sizin tabiriniz ile kesim) görev unvanları bunlar. Bu husus ayrıca Dernek Tüzüğü Taslağında belirtilmiştir.

   "nasıl kime karşı temsil ettiğiniz belli değil" demişsiniz. Öncelikle karşı olduğumuz bir kişi ya da kurum yok. Kimseyi karşımıza almak gibi bir derdimiz de yok, aksi takdirde sonuç çatışma getirir. Bizim bütün derdimiz derneğimiz kapsamındaki görev unvanlarının sorunlarını medeni bir şekilde, saygı ve yasalarlar çerçevesinde ilgili makamlara iletip çözüme kavuşturma noktasında yardımcı olabilmek.
   "Derneğin ismini herhalde belli kesimlerin desteğini almak amacıyla koymuşsunuz" demişsiniz,
   Derneklerin hangi amaç ile kurulduğu ve faaliyet alanları ilgili mevzuatında yer almaktadır. Biz de bu mevzuat dahilinde faaliyet göstermek amacındayız. Kısaca bizim hedef kitlemiz; derneği olmayan, temsil edilmeyen, ötekileştirilen, diğer unvanlar tarafından yok sayılan görev unvalarıdır.
   Dernek tüzüğümüzde, amacımız, derneğimizin kapsamı,Derneğin Faaliyet Alanı,Çalışma Konuları, Çalışma Biçimleri ve Faaliyet Biçimi, üyelik koşulları,üyelerin hakları vb detaylar mevcuttur. Resmi olarak kuruluşumuz gerçekleştikten sonra bunlar bu sayfadan ve diğer yayın yaptığımız sayfalardan ilan edilecektir.
   "Anlamsız buldum...." demişsiniz.
   E buna diyecek sözüm yok. Bu sizin bakış açınız.
   Dernek tüzüğümüzü henüz yayınlamamışken peşin hüküm vermeniz ilginç. Peşin hükümlü gördüm sizi....

   Sil
 2. Tebrik ederim. Maliye Bakanlığından gitmek için bi çaba içerisindeyim. kalırsam yanınzda olurum inşallah

  YanıtlaSil
 3. değerli arkadaşlar.

  hayırlı olsun, tüm maliye şef ve memurlarını kutluyorum. dernek çatısı altında başta yönetim kurulu olmak üzere tüm maliye şef ve memurlarına başarılar diliyorum.
  30 yıllık devlet memurluğu hayatımda 19 yılı şeflikle geçen, 14 yıl ise muhasebe şefi olarak görev yapan birisi olarak herkese hayırlı olsun.

  Mehmet Aşcıoğlu
  Saymanlık Müdür Yrd.
  Aybastı Malmüdür V.

  YanıtlaSil
 4. Kamuda adaletin ve çalışma barışının sağlanması için TEÇ-SEN tarafından gündeme getirilip, dilekçe eylemi düzenlenen 3600 ek gösterge uygulamasının bazı meslek guruplarına uygulanması yerine "ÖĞRENİM DURUMUNA" göre belirlenmesi ve herhangi bir ayrım yapılmaksızın tüm kamu çalışanlarına uygulanması hususlarını içeren TEÇ-SEN EK GÖSTERGE RAPORU hazırlanmıştır.  Bu duruma göre; İlköğretim ve Ortaokul Mezunlarına 2000, Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Lisans Mezunlarına 3600 Ek Gösterge verilmesi gerekmektedir.

  YanıtlaSil